Президент Азербайджану Ільгам Алієв в телевізійному зверненні 8 листопада заявив, що азербайджанська армія захопила місто Шуша. Це давня столиця Нагірного Карабаху, яка має як військово-стратегічне, так і символічне значення для Азербайджану і Вірменії.
Офіційний представник Міністерства оборони Вірменії Артсрун Ованесян заперечив слова президента Азербайджану.
«Битва за Шуши триває, чекайте і вірте в нашу армію», – повідомив він у твітері.
Заява Алієва прозвучала наступного дня після того, як президент Росії Володимир Путін обговорив конфлікт в Нагірному Карабасі зі своїми французьким і турецьким колегами.
Під час телефонної розмови 7 листопада Путін і президент Франції Емманюель Макрон висловили серйозну заклопотаність через бої між етнічними вірменами і азербайджанськими силами в регіоні і причетність до конфлікту бойовиків з Сирії та Лівії, йдеться у заяві Кремля. Російська сторона заявила, що президенти озвучили намір продовжувати скоординовані посередницькі зусилля, в тому числі через Мінську групу ОБСЄ, створену в 1992 році для пошуку мирного врегулювання конфлікту. Співголовами Мінської групи є Росія, Франція і США.
Пізніше того ж дня Путін поговорив з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ероданом, який сказав російському лідерові, що Вірменія повинна піти з азербайджанських земель і «сісти за стіл переговорів», йдеться у заяві Анкари.
Збройний конфлікт у Нагірному Карабасі різко загострився наприкінці вересня. В Азербайджані і Вірменії нині діє військовий стан, оголошена мобілізація. Обидві сторони повідомляють про вбитих і поранених, в тому числі серед цивільного населення, і обстріли мирних міст.
Кілька разів сторони домовлялися про тимчасове припинення вогню, але відразу ж звинувачували один одного в порушенні домовленостей.
…