13 серпня Шевченківський районний суд Києва ухвалив рішення у справі колишнього голови Державної фіскальної служби Романа Насірова: процесуальні обов’язки підозрюваному продовжені на два місяці.
До 11 жовтня екс-чиновник повинен носити електронний браслет, а також, як і раніше, не може виїжджати за межі Київської області без дозволу суду. Суд також продовжив заборону на спілкування зі свідками, які проходять у кримінальному провадженні.
«З точки зору закону суд не може приймати такі незаконні рішення», – сказав у залі суду Насіров. Він також заявив, що «боротиметься далі».
Суд задовольнив аналогічне клопотання прокурорів САП керівника Департаменту погашення боргу ДФС Володимира Новікова (він був підлеглим Насірова).
31 січня Кабінет міністрів України звільнив Романа Насірова з посади голови ДФС. До цього, 17 січня, міністр фінансів Олександр Данилюк заявив, що направить подання «з підтвердженням подвійного громадянства (Насірова – ред.), що є порушенням закону про державну службу». За його словами, Велика Британія заявила про наявність у посадовця британського паспорта. Сам Насіров назвав своє звільнення «незаконним і нечесним».
На початку березня 2017 року суд арештував Насірова з можливістю застави в 100 мільйонів гривень, яку внесли його дружина і тесть. Після цього відсторонений голова ДФС вийшов із СІЗО. 15 лютого Насіров попросив Окружний адміністративний суд Києва поновити його на посаді голови Державної фіскальної служби.
За даними слідства, Насіров причетний до так званої «газової схеми Онищенка» і впродовж 2015 року ухвалив низку «безпідставних і незаконних рішень» про розстрочення сум платежів з рентної плати за користування надрами для задіяних у схемі компаній на загальну суму понад мільярд гривень. Слідство вважає, що такими рішеннями державі завдано збитків на суму майже 2 мільярди гривень. Захист Насірова і він сам ці звинувачення заперечують.
…