У Вірменії прихильники опозиції перекривають дороги

Близько ста прихильників опозиції 25 квітня за допомогою машин перекрили автомагістраль, яка веде зі столиці Вірменії Єревана в міжнародний аеропорт «Звартноц». Сотні машин не можуть дістатися до аеропорту і виїхати звідти в Єреван.

Раніше учасники акцій протесту повідомили про блокування автотраси, що веде в Грузію. 

Крім того, як повідомляє вірменська служба Радіо Свобода, група жителів села Дсех час від часу перекриває перехрестя міждержавної траси Ванадзор-Баграташен. 

Таким чином вони приєднуються до протестів в Єревані та інших містах Вірменії. Поліція особливо не втручається, але час від часу закликає розблокувати дорогу. 

Противладний протест у Вірменії поновився 25 квітня після того, як зірвалися заплановані на цей день переговори опозиційного лідера Нікола Пашиняна та виконувача обов’язків прем’єра Карена Карапетяна. Тисячі активістів знову заповнили центральні вулиці Єревана, вимагаючи усунення від влади Республіканської партії, яку представляють як чинний очільник уряду, так і усунутий прем’єр Серж Сарґсян. 

Пашинян пізно ввечері 24 квітня у Facebook заявив, що влада намагається використати відставку Сержа Сарґсяна з посади прем’єр-міністра для збереження керівної ролі Республіканської партії. 

«Ми не можемо погодитись з призначенням представника цієї партії (Республіканської партії Вірменії – ред.) прем’єр-міністром, і ми не можемо дозволити цій корумпованій системі продовжувати існувати», – заявив Пашинян. 

Виконувач обов’язків прем’єра Вірменії Карен Карапетян назвав неприйнятними умови для переговорів, які висуває Пашинян. 

«Він (Пашинян – ред.) запропонував список людей, які повинні брати участь з нашого боку, а також оголосив, що вестиме переговори виключно навколо свого порядку денного. Це означає не переговори або діалог, а виключно озвучування власної точки зору», – заявив Карапетян. 

Виконувач обов’язків прем’єра Вірменії назвав дострокові парламентські вибори одним із можливих варіантів розв’язання кризи. 

23 квітня прем’єр-міністр Вірменії Серж Сарґсян заявив про свою відставку. Рішення з’явилося на тлі 11-денних масових протестів проти його призначення головою уряду. 

Перед закінченням президентських повноважень Сержа Сарґсяна конституція Вірменії була змінена, країна стала парламентською республікою, реальна влада перейшла в руки голови уряду. 

обговорювання новини: